بسته خبری دوشنبه
آوریل 22, 2018
نمایش همه

بسته خبری پنج شنبه 6 اردیبهشت 1397

فرودگاه گلبهار بسته خبری

پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397

www.GOLBAHARAIRPORT.com

 

سرخط اخبار: 1-پرواز تهران سلیمانیه از سر گرفته میشود2-برجام لغو شود، بوئینگ ۱۷ میلیارد دلار ضرر می‌کند / امارات، گزینه احتمالی خرید هواپیماها به جای ایران3-اینفوگرافیک:سوانح هوایی4-آموزش:تفاوت کلمات  در ICAO و  FAA چیست5-هواشناسی

 

پروازهای تهران سلیمانیه از سرگرفته میشود

 

شرکت‌های گردشگری سلیمانیه و ایران مصوبه‌ای صادر کردند که به موجب آن پروازهای تهران – سلیمانیه از سرگرفته می‌شود.

از سرگیری این پروازها نیازمند برخی مقدمات است که احتمال دارد یک هفته طول بکشد

 

 

 

 

 

 

المانیتور: برجام لغو شود، بوئینگ ۱۷ میلیارد دلار ضرر می‌کند / امارات، گزینه احتمالی خرید هواپیماها به جای ایران

🔹شرکت #بوئینگ آماده می شود تا خود را برای فروپاشی برجام به دلیل خروج احتمالی آمریکا از این توافق آماده کند و قراردادهایی با دیگر خریداران از جمله رقبای منطقه ای #ایران در حاشیه #خلیج_فارس امضا کرده است تا از شدت خسارت از دست رفتن قرارداد 17 میلیارد دلاری با ایران برای فروش هواپیما بکاهد.

🔹 به گزارش فارس، المانتیور در مورد سخنان اخیر مدیر ارشد اجرایی بوئینگ در مورد قرارداد این شرکت برای فروش هواپیما به ایران نوشت حس آشنایی وجود دارد که بوئینگ کشورهای دیگری نظیر #امارات را برای فروش سفارش های #ایران در نظر گرفته است.

💠دنیس مویلنبرگ، مدیر ارشد اجرایی شرکت #بوئینگ در کنفرانس خبری در مورد سرنوشت فروش 15 جت 777 بوئینگ به ایران گفت: « ما بار دیگر برنامه تحویل هواپیما به ایران را در راستا با فرآیندهای دولت آمریکا به #تعویق انداختیم.» وی خاطرنشان کرد این شرکت خریداران دیگری برای هواپیماهای اختصاص داده شده به #ایران_ار دارد.

🔹 به نوشته المانیتور، درحالی که مدیر بوئینگ نام دیگر مشتریان هواپیماهای 777 را فاش نکرد، اما این شرکت قبلا بر سر یک قرارداد بزرگ با امارات به ارزش 15.1 میلیارد دلار برای جت های مسافربری جدیدش به نتیجه رسیده است.

🔹 این شرکت که بزرگترین صادرکننده آمریکاست در دسامبر 2017 اعلام کرد که 40 هواپیمای جدید از نوع «10-787 دریم لاینر» به دو ایرلاین امارات( #امارات و #اتحاد) خواهد فروخت.

🔹 بروس ریدل، کارشناس مسائل حاشیه غرب آسیا به المانتیور گفت: «امارات #پول و #انگیزه(لازم) را دارد» تا خسارت هر گونه فروش هواپیما به ایران را برای بوئینگ جبران کند… #امارات_نسبت_به_ایران_حساس_است.»

🔹 بوئینگ در دسامبر 2016 با ایران بر سر فروش 80 هواپیما به ایران ار به توافق رسید و قرار بود امسال 3 فروند از این هواپیماها به ایران تحویل داده شود

پ ن: در اینجا اشتباه استراتژیک در عدم انتخاب هواپیماهای بوئینگ B747-8 و هواپیمای B787 مشخص میشود.

 

اینفوگرافی: سوانح هوایی

 

آموزش:تفاوت کلمات  در ICAO و  FAA چیست

هواشناسی:

طبق بررسی خروجی نقشه‌های پیش یابی هواشناسی طی امروز و فردا شاهد استقرار جوی نسبتا پایدار در غالب نقاط استان خواهیم بود هرچند در برخی نقاط بویژه در نوار شرقی وزش باد نسبتا شدید توأم با گردوخاک دور از انتظار نیست.

🌡ضمن اینکه روند افزایش محسوس دما تا روز یکشنبه در اکثر نقاط استان ادامه خواهد داشت.

⛈از روز یکشنبه بتدریج از نواحی شمالی وغربی نفوذ موج ناپایدار بارشی به استان پیش بینی می شود.
🌐منبع اداره کل هواشناسی استان خراسان

 

 

 

 

شما میتوانید با عضویت در کانال تلگرامی فرودگاه گلبهار از آخرین اخبار اطلاعات و برنامه های ما مطلع شوید

⇐← @golbaharaeroclub

www.golbaharairport.com

وبسایت فرودگاه گلبهار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *